ماچا چیست؟

Matcha  یا ماچا یک پودر ریز از برگ‌های چای سبز مخصوص کشت شده و فرآوری شده است که به طور سنتی در شرق آسیا تولید می‌شود. این چای از دو جنبه کشاورزی و فرآوری خاص است: گیاهان چای سبز مورد استفاده برای گیاه ماچا به مدت سه تا چهار هفته قبل از برداشت محصول سایه‌زنی می‌شوند و ساقه‌ها و رگه‌ها هنگام پردازش برداشته می‌شوند. در طول رشد به دور از نور خورشید، گیاه Camellia sinensis تانین و کافئین بیشتری تولید می‌کند. دلیل نگهداری این گیاه زیر سایه این است که باعث می‌شود کلروفیل موجود در ماچاها افزایش پیدا کند و همین باعث افزایش خاصیت آنتی‌اکسیدان در این گیاه می‌شود و باعث روشن‌تر، نرم‌تر و شیرین‌تر شدن ماچاها می‌شود. فقط بهترین جوانه‌های چای به صورت دستی انتخاب می‌شنود. برگ‌های ماچا با دست جمع می‌شوند و ساقه‌ها و ریشه‌های آن حذف می‌شود و بلافاصله جوشانده و خشک می‌شوند. برگ‌ها نیز در تاریکی با سنگ‌های گرانیتی خرد و پودر می‌شوند. سنگ زنی برگ‌ها یک روند آهسته است زیرا سنگ‌های آسیاب نباید خیلی گرم شوند تا مبادا عطر برگ‌ها تغییر کند. ممکن است برای خرد کردن ۳۰ گرم کاچا از نیم ساعت تا یک ساعت زمان نیاز باشد.  بهترین ماچاها در ژاپن پرورش و تولید می‌شوند. مراسم سنتی چای ژاپنی در تهیه، سرو و نوشیدن ماچا به عنوان چای داغ تمرکز دارد و یک معنویت مراقبه را در خود جای می‌دهد. در دوران مدرن نیز از ماچا برای طعم دادن و رنگ کردن غذاهایی مانند نودل موشی و سویا، بستنی چای سبز، لاته ماچا و انواع شیرینی‌جات ژاپنی wagashi استفاده می‌شود.

فواید ماچا

از آنجا که ماچا نوعی چای سبز غلیظ است، قرن‌هاست که مورد توجه علاقه‌مندان قرار گرفته است. ماچا دارای مزایای سلامتی قوی‌تری به نسبت چای سبز است.

ماچا کافئین بیشتری به نسبت چای سبز و قهوه دارد. راهبان ذن ژاپنی برای بیدار شدن از ماچا استفاده می‌کنند، اما اصلی‌ترین ماده سازنده ماچا که انتظار می‌رود تأثیر کاهش‌دهنده استرس نیز داشته باشد، تانین است. تانین فراوان‌ترین اسید آمینه موجود در چای سبز است، و همراه با اسید سوکسینیک ، اسید گالیک و تئوگالین چیزی است که به ماچا عطر و بوی umami می دهد. در مقایسه با چای سبز سنتی، تولید ماچا نیاز به محافظت از برگ‌های چای در برابر نور خورشید دارد. سایه زنی منجر به افزایش کافئین‌، اسیدهای آمینه‌های آزاد، از جمله تانین و کاهش تجمع فلاونوئیدها (کاتچین‌ها) در برگ‌ها می‌شود.

تأثیرات کاهش‌دهنده استرس تانین در دانشگاه Shizuoka ، دانشکده علوم دارویی ژاپن، آزمایش شده است، جایی که مطالعات نشان می‌دهد موش‌های آزمایشگاهی که بیش از ۳۳ میلی‌گرم بر کیلوگرم ماچا مصرف کرده‌اند، فشار خون کلیوی آدرنال را، علامتی که حساسیت به استرس را نشان می دهد، به طور چشمگیری سرکوب کرده‌اند.

دانشکده علوم دارویی همچنین تأثیرات کاهش‌دهنده استرس را روی دانشجویان دانشگاه آزمایش کرده و تأیید کرده است که دانشجویانی که ۳ گرم ماچا را در ۵۰۰ میلی‌لیتر آب در دمای اتاق مصرف کرده‌اند نسبت به دانشجویانی که مصرف نکرده‌اند اضطراب کمتری داشته‌اند.

برگ‌های چای سبز همچنین حاوی کاتچین، اپی‌گالوکاتچین گالات  و یک آنتی‌اکسیدان است که می‌تواند به راحتی از سرطان، بیماری‌ها جلوگیری کند و به کاهش وزن بدن کمک کند.

به نظر می‌رسد کاتچین‌ها به کلسترول LDL ("بد") و کلسترول بدن نیز کمک می‌کنند. این ویژگی بسیار خوبی است زیرا سطح بالای آن‌ها می‌تواند منجر به بیماری قلبی، حمله قلبی و سکته مغزی شود.

یک فنجان چای ماچا در روز ممکن است به سالم نگه داشتن دندان شما کمک کند. این می‌تواند به این دلیل باشد که چیزی در برگ‌ها به نگه داشتن سطح سالم اسید در دهان شما کمک می‌کند.

چای ماچا برای لاغری

به مکمل‌های کاهش وزن نگاهی بیندازید و احتمال خوبی وجود دارد که بتوانید "عصاره چای سبز" را که در مواد تشکیل شده پیدا کنید. در حقیقت، مطالعات نشان می‌دهد که ممکن است در افزایش سوخت و ساز و افزایش چربی سوزی، سرعت سوخت و ساز بدن موثر باشد. یک مطالعه کوچک نشان می‌دهد که مصرف عصاره چای سبز در هنگام ورزش باعث افزایش 17 درصد چربی سوزی می‌شود. یک مطالعه دیگر بر روی ۱۴ نفر نشان داد که مصرف یک مکمل حاوی عصاره چای سبز باعث افزایش چشمگیر در مصرف انرژی ۲۴ ساعته در مقایسه با دیگر داروها می‌شود. بررسی ۱۱ مطالعه همچنین نشان می‌دهد که چای سبز باعث کاهش وزن بدن شده و به کاهش وزن کمک می‌کند. اگرچه بیشتر این مطالعات بر عصاره چای سبز متمرکز شده است، اما گیاه ماچا از همان گیاه تهیه می‌شود و باید تأثیر یکسانی داشته باشد.

ماچا، منبع بی‌نظیر آنتی اکسیدان

Matcha سرشار از کاتی‌چین است، کاتی‌چین از ترکیبات گیاهی در چای است که به عنوان آنتی‌اکسیدان طبیعی عمل می‌کند. آنتی‌اکسیدان‌ها به تثبیت رادیکال‌های آزاد مضر که باعث ایجاد بیماری‌های مزمن می‌شوند کمک می‌کنند.

هنگامی که پودر ماچا را به آب گرم برای تهیه چای اضافه می‌کنید، چای حاوی تمام مواد مغذی از کل برگ است و تمایل به داشتن کاتی‌چین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌های بیشتری نسبت به دم کردن چای سبز در آب است.

در حقیقت، تعداد کاتی‌چین‌های خاص در ماچا تا 137 برابر بیشتر از انواع دیگر چای سبز است. یک مطالعه نشان داده است که مکمل‌های ماچا در موش‌ها باعث کاهش آسیب ناشی از رادیکال‌های آزاد و افزایش فعالیت آنتی‌اکسیدانی می‌شود. مصرف ماچا در رژیم غذایی شما می‌تواند میزان مصرف آنتی‌اکسیدان را افزایش دهد، که ممکن است به جلوگیری از آسیب سلولی کمک کرده و حتی خطر ابتلا به چندین بیماری مزمن را کاهش دهد.